خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه کافی شاپ
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
خرید اتو تفال
زودپز تفال
مرجع بيوگرافي


مرجع بيوگرافي

 
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
آمار وبلاگ
امروز : 12
دیروز : 50
افراد آنلاین : 1
همه : 992

حتما شما هم شب عيد از اين قنادي به آن خشكبار فروشي و از اين آجيل فروشي به آن يكي آجيل فروشي رفته‌ايد. طول و عرض بازار را زير پا گذاشته‌ايد. گاهي از خيابان هم كه رد شده‌ايد چشمتان به چندين بساط چي افتاده كه گوشه‌اي از خيابان بساط كرده‌اند و ادعاي فروش نصف قيمت آجيل را دارند. قيمت‌ها عجيب بالاست و كيفيت‌ها از زمين تا آسمان فرق مي‌كند. بازار تجريش را كه نگاه مي‌كني پسته‌هاي خوش رنگ و لعابش برق از چشمان رهگذران مي‌پراند.

در شب عيد از سوپر ماركت سر كوچه گرفته تا فلان فروشگاه زنجيره‌اي بزرگ چند شعبه‌اي و اصلا چرا راه دور برويم، حتي همين اصغر آقا ميوه فروش محل هم يك گوشه از مغازه‌اش را به آجيل اختصاص داده است. شور و شيرين، خام و بو داده، هندي و ژاپني، براق و خوش رنگ، فله‌اي و بسته‌بندي شده، همه و همه دست به دست هم داده‌اند كه شما نتوانيد از بين اين همه آجيل متنوع آن آجيل دهن پركن و باكيفيت را انتخاب كنيد و به خانه ببريد تا در ايام عيد از حرف و حديث‌هاي دختر عمه منيژه و زن عمو اشرف در امان بمانيد؛  اما نگران نباشيد. ما با متخصصان و كارشناسان زيادي صحبت كرديم تا بتوانيم طلايي‌ترين نكات خريد آجيل را جمع‌آوري كنيم و آن را در اختيار شما بگذاريم.

 

از كجا آجيل بخريم؟

متاسفانه ما هنگام خريد آجيل و خريد خشكبار دچار عادات بدي هستيم. مثلا اصرار داريم آجيل را به صورت فله‌اي خريد كنيم. اما در واقع بهتر است آجيل را از فروشگاه‌ها و سايت‌هاي معتبر بخريم. حالا كدام فروشگاه‌ها يا كدام سايت‌ها؟ مسلما آجيل فروشي‌هايي كه به طور تخصصي فقط به فروش آجيل و خشكبار مشغول هستند و كل سال هم همين كار را انجام مي دهند. دقيقا منظورمان اين است كه از اصغر آقا ميوه فروش محل آجيل نخريد. چرا؟ چون اگر آجيل خوبي به شما نداده باشد قابل پيگيري و شكايت نيست.

 

آجيل بسته‌بندي يا آجيل فله‌اي؟

آجيل بسته‌بندي با اينكه قابل تست‌ كردن نيست و مشخص نيست چه مزه‌اي دارد ولي نقاط قوت زيادي نسبت به آجيل فله‌اي دارد.

پروانه ساخت دارد. يعني قابل پيگيري است و از اينكه اين محصول را با كيفيت مي‌خريد خيالتان تخت است.

تاريخ انقضا دارد. تاريخ انقضا براي آجيل خيلي مهم است. به اين دليل كه آجيل به دليل خاصيت چربي كه دارد خيلي زود دوره مصرفش به اتمام مي‌رسد. آجيلي كه انقضاي آن گذشته باشد به گفته برخي از كارشناسان تغذيه مي‌تواند سرطان‌زا باشد.

پس بهتر است آجيل را به صورت بسته‌بندي خريداري كنيد.

 

مهم‌ترين نكات هنگام خريد آجيل:

حتما به اندازه بخريد: آجيل جزء تنقلاتي است كه خيلي زود منقضي مي‌شود. پس توصيه مي‌شود كم بخريد ولي تازه بخريد.

قبل از خريد تست كنيد: اگر همچنان با وجود اينكه اشاره كرديم كه آجيل بسته‌بندي بهتر از آجيل فله‌اي است، اصرار داريد آجيل فله‌اي بخريد ايرادي ندارد. فقط از فروشگاه معتبر بخريد و از فروشنده بخواهيد كه اجازه تست بدهد. موقع تست اگر متوجه شديد آجيل مزه ترش دارد به هيچ عنوان آن‌را نخريد.

 

راه‌هاي تشخيص آجيل خوب و باكيفيت از آجيل بي‌كيفيت:

ببينيد، بخوريد و لمس كنيد. براي خريد آجيل و به خصوص خريد آجيل مخلوط به اين موارد توجه كنيد. آجيل‌ها را با دقت نگاه كنيد. آجيل‌ها نبايد سوراخ شده باشند يا كپك زده باشند. وجود لكه‌هاي قهوه‌اي يا سياه نشانه ناسالم بودن آنهاست.

آجيل‌ها را با دستمال مرطوب لمس كنيد. متاسفانه گاها ديده شده براي اينكه آجيل جلوه بهتري پيدا كند از رنگ‌هاي غيرمجاز خوراكي استفاده شده است. اين رنگها به خصوص براي پسته و تخمه آفتابگردان به كار مي‌رود.

مشت نمونه خروار نيست. حواستان باشد اگر قرار است براي تست كيفيت آجيل‌ها آن‌ها را مزه كنيد به يك عدد كفايت نكنيد. در بهترين آجيل‌ها هم مقداري آجيل بي‌كيفيت هميشه يافت مي‌شود. آجيل‌هايي با طعم تند، خيلي شور و يا ترش گزينه‌هاي مناسبي نيستند. بو دادن آجيل‌هاي كهنه و اضافه كردن آبليمو و ساير ادويه‌ها باعث مي‌شود شما در تشخيص تازه يا كهنه بودن آجيل‌ها دچار اشتباه شويد. هر گونه بوي ترشيدگي، رطوبت و نم علامت هشداري براي شناخت آجيل‌هاي كهنه است.

يادتان باشد، از خريد آجيل از دست فروشان و دوره گردان خودداري كنيد. حداكثر زمان استفاده از آجيل 20 روز است. پس مثلا براي عيد نوروز، با احتساب 13 روز نوروز بهتر است نهايتا يك هفته قبل از عيد آجيل شب عيدتان را بخريد.

 

نكات مهم براي نگهداري آجيل:

آجيل و خشكبار معمولا در ماه مرداد و شهريور به عمل مي‌آيند. آن را خام نگه‌ مي‌دارند و اگر هوا گرم باشد براي نگهداري آن حتما به سردخانه نياز است. خشكبار خام را به تدريج بين عرضه‌كنندگان پخش مي‌كنند و آنها نيز آن را با توجه به ميزان فروش و استقبال مشتري كم‌كم بو‌ مي‌دهند و به فروش مي‌رسانند. اگرچه آجيل خام را مي‌شود تا يكي دو سال در شرايط سردخانه‌اي نگه‌داري كرد، اما آجيل بو داده را بهتر است ظرف چند هفته مصرف كنيد. گرما و رطوبت احتمال رشد قارچ را افزايش مي‌دهد و مي‌تواند باعث فاسد شدن آجيل شود. به همين دليل است كه شرايط نگه‌داري آجيل‌ها اهميت زيادي پيدا مي‌كند.

اگر آجيل شب عيد در فريزر نگهداري شود، به مدت يك سال ماندگاري دارد. مدت ماندگاري آجيل در يخچال نيز ۶ ماه است اما اگر در دماي اتاق قرار گيرد اين زمان به ۳ ماه كاهش پيدا مي‌كند.

لازم است آجيل‌ها را در ظرف‌هايي گذاشت كه غيرقابل نفوذ است زيرا مغزها به راحتي بوي مواد اطراف را به خود جذب مي‌كند. علاوه بر آن نور اضافه مي‌تواند به مغزها آسيب برساند. مغزها را بايد در مكان تاريك، خنك و خشك نگه‌داري كرد.

آجيل‌ها چربي دارند. حرارت و نور باعث آسيب‌زدن به چربي آجيل‌ها شده و در نتيجه باعث تغيير عطر و طعم آن‌ها مي‌شود. بنابراين براي اين خوراكي‌ها جاي مناسبي انتخاب كنيد تا حرارت و نور آفتاب و البته اكسيژن هوا باعث تغيير عطر و طعم آنها نشود. گرماي زياد باعث فاسد شدن سريع‌تر آن‌ها مي‌شود.

نگهداري آجيل و خشكبار در مكان‌هاي مرطوب، موجب كپك‌زدگي و قارچ زدگي آن‌ها مي‌شود كه هم موجب تغيير شكل ظاهري، بو و طعم نامطبوع مي‌شود و هم در اثر ترشح بعضي از سموم، عوارض مختلفي در مصرف كننده ايجاد مي‌كند.

اگر آجيل‌ نوروزي‌ يا آجيل شب چله‌تان زياد آمد و ‌خواستيد آن را براي استفاده‌‌هاي بعدي كنار بگذاريد، سعي كنيد آجيل را با پوست درون ظرف‌هاي دربسته قرار بدهيد. البته در اين حالت هم نمي‌توانيد آجيل را بيشتر از ۶ ماه داخل يخچال نگه‌داري كنيد. اما در همين شكل مي‌توانيد آن‌ها را براي ۱ سال و در فريزر منزل نگه‌داري كنيد. به خاطر داشته باشيد كه اگر آن‌ها را از پوست‌شان جدا كنيد، چيزي بيشتر از دو هفته تازه نمي‌مانند البته به شرطي كه آن‌ها را در يك محل خشك و خنك قرار داده باشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۱۰:۴۷ ] [ مهدي كاميار ]

بيوگرافي كامل خواننده بهنام باني

خواننده مشهور و پرطرفدار بهنام باني متولد 11 مهر 1366 در دامغان سمنان. وي در ۸ سالگي قاري قرآن در صف مدرسه بودو از همان بچگي آرزوي خوانندگي و كنسرت را در سر داشت. دوران دانشجويي خودرا در رشتهٔ مهندسي عمران درسال ۸۴ در شاهرود آغاز كرد و از همان هنگام در زمينهٔ موسيقي فعاليت ميكرد ولي به گفتهٔ خودش كاميابي‌اي نداشت و صدايش شنيده نشد. حميدرضا حامي، ناصر عبداللهي و محمد اصفهاني خوانندگان مورد علاقه بهنام باني مي‌باشند.

 

كنسرت ها :

بهنام باني با اولين كنسرت خود يك ركورد جديد در ماركت موسيقي ايران به ثبت رساند. به گزارش سايت موسيقي ما تمام ۴۱۰۰ بليت اولين كنسرت بهنام باني در سالن همايش ميلاد تهران در كمتر از ۱۵ دقيقه به فروش رسيد.

 

تك آهنگ ها تا سال 96:

توقع ندارم

واي دل بي قرارم «تيتراژ برنامه باغ ملي»

چه بخواي چه نخواي

اخماتو وا كن

بسمه

همه ي دنيام

چي بگم؟

عاشقم كرده

من يه ديوونم

علاقه خاص

زندگيمون قصه نبود

زيباي بي همتا

مرز ديونگي

بيخيال

بيا اين جا

فصل عاشقي

اي كاش

پس از تهران به ترتيب در شهر هاي جزيره كيش، متل قو،چالوس، رشت و ساري كنسرت برگزار گرديد كه در تمام كنسرت‌ها آهنگ‌هاي علاقه خاص، من يه ديوونم، چي بگم، عاشقم كرده، همه ي دنيام، بَسَمه، اخماتو وا كن، چه بخواي چه نخواي و چند ترك جديد ديگر به رهبري حامد برادران اجرا شد.

تالاب : فارغ التحصيل ليسانس رشته مهندسي عمران از دانشگاه شاهرود مي باشد، يك خواهر بزرگ‌تر از خود دارد كه متاهل است و فاصله سني اش با مامانش 19 سال است، 

 

شروع فعاليت بهنام باني

من خوانندگي رابا  خواندن قرآن در سن 8 سالگي سر صف مدرسه شروع كردم از ان زمان هميشه آرزوي خواندن تو من بود كه بتونم يه جورايي بزرگ ترين كنسرت را بزارم ولي از 14 – 15 سالگي بود كه تصميم گرفتم آرزويم را عملي كنم

 

همراهي پدر بهنام باني

بهنام باني علت گرايش خود به موسيقي را پدرش ميداند، پدر بهنام باني نوازنده آكاردئون بوده است، او در 10 سالگي نزد پدرش تمرينات موسيقي را شروع كرد سپس در دوران نوجواني به‌صورت حرفه اي نزد اساتيد موسيقي به آموزش پرداخت

 

شروع با گروه روژان

از سن 19 سالگي از سال 85 هم زمان با دوران دانشجويي در شاهرود با گروه موسيقي روژان آشنا شد و با انها همكاري كرد، در اصل خواننده اول گروه روژان مهدي يغمايي بود كه بعد از جدا شدن او از اين گروه، بهنام باني خواننده اصلي گروه شد و با اين گروه چندين كنسرت در اجتماع كوچيك را برگزار كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۴۰:۰۷ ] [ مهدي كاميار ]

اكبر عبدي آقاباقر متولد 4 شهريور ماه 1339 در  محله صدرالاشراف، بين ميدان شوش و خراسان در شهر تهران مي باشد و 56 سال سن دارد.

 دوران كودكي وي در آن‌جا سپري شد تا اين‌ كه به نازي آباد رفت. پدر و مادرش اصليتي اردبيلي دارند. آنها چهار برادر به نام هاي اصغر، علي و ناصر و اكبر و يك خواهر به نام اشرف هستند كه يكي از برادرانش در سال 1380 شهيد شد.

اكبر عبدي ازدواج كرده است و متاهل مي باشد.نام همسر وي نينا عبدي است . آنها يك فرزند دختر به نام الميرا نيز دارند.

 

اكبر عبدي  پس از دريافت مدرك ديپلم از سال 1358 با نمايش‌هاي آماتوري فعاليت هنري‌اش را آغاز كرد و سپس در سال 1362 به تلويزيون رفت و در مجموعه «محله بروبيا» (داريوش مؤدبيان، 1363) و «بازم مدرسه‌ام دير شد» (1365) خود را به عنوان بازيگري مستعد خلاق شناساند.

او با «جنجال بزرگ» (1363) خود را به عنوان بازيگر نقش‌هاي كميك شناساند. جنجال بزرگ شش سال پس از توليد به نمايش عمومي درآمد و عبدي در آن فاصله در فيلم‌هاي «مردي كه موش شد» (احمد بخشي، 1364)، «اجاره‌نشين‌ها» (داريوش مهرجويي، 1365)، «گراند سينما» (حسن هدايت، 1376) و «اي ايران» (ناصر تقوايي، 1368) بازي كرد، كه نقش او در همه اين فيلم‌ها كمدي بود.

عبدي در «اجاره‌نشين‌ها»، «اي ايران»، «مادر» (علي حاتمي، 1368)، «دلشدگان» (علي حاتمي، 1370) و «هنرپيشه» (محسن مخملباف، 1371) قابليت‌هاي خود در ايفاي نقش‌هاي متنوع كمدي اثبات كرد. تنوع نقش‌هاي او در اين فيلم‌ها نشان از بازيگري دارد كه اگر به درستي هدايت شود نام ماندگاري از خود در تاريخ بازيگري سينماي ايران باقي مي‌گذارد؛ بازيگري كه آن قدر استعداد و توانايي دارد كه، به رغم فيزيك و توالي نقش‌هاي ثابت، كمتر به تكرار خود بپردازد. همين قابليت موجب شد كه عبدي در «سفر جادويي» (ابوالحسن داودي، 1369) هم نقش كودكي خود را ايفا كند و هم نقش ميانسالي‌اش را، يا در «آدم برفي» (داود ميرباقري، 1373) در دو نقش مردانه و زنانه توانايي‌هايش را نشان بدهد.

به رغم اين‌ها، اكبر عبدي نخواست يا فرصتي به دست نياورد تا با به مرور و ارزيابي انتقادي كارنامه بازيگري خود بپردازد. خود او هيچ گاه تن به گفت و گوي مطبوعاتي نداد. تا احياناً انتقادهاي دوست دارانش را بشنود يا شكوه و شكايت‌هاي خود را از اوضاع جاري سينما واگويد.

بازي در فيلم‌هاي «سيرك بزرگ» (اكبر خواجويي، 1370)، «آرزوي بزرگ» (خسرو شجاعي، 1373)، «مرد آفتابي» (همايون اسعديان، 1374)، «آقاي شانس» (رحمان رضايي، 1375)، «بدل كاران» (مهدي صباغ‌زاده 1376)، «عشق گمشده» (سعيد اسدي، 1376) و «تارزن و تارزان» (علي عبدالعلي زاده، 1380) شماري از فيلم‌هايي هستند كه اعتبار اكبر عبدي را مخدوش كردند. با وجود اين عبدي نتوانست در پاره‌اي صحنه‌هاي همين فيلم‌ها، كماكان استعداد و خلاقيت‌هاي خود را بروز دهد.

 

بيماري اكبر عبدي

وي به خاطر نارسايي كليه تحت عمل پيوند كليه قرار گرفته بود. اين بازيگر به خاطر از كارافتادگي كليه هايش كه ناشي از عوارض ديابت يا بيماري قند او بوده، به توصيه پزشك معالج براي پيوند كليه در بيمارستان بستري و عمل پيوند كليه‌اش صبح ارديبهشت ماه 96 با موفقيت انجام شد.

ازدواج و همسرش

عكس جديد از اكبر عبدي و همسرش كه در حال بوسه زدن بر دستان اوست . اين عكس مربوط به مراسم افتتاحيه جشنواره فيلم فجر 96 است كه وي از همسرش تقدير نمود.

همسر اكبر عبدي

همسر اكبر عبدي دختر دايي وي مي باشد و در سن 14 سالگي ازدواج كرده اند و حدود 31 سال است كه ازدواج كرده اند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۲۹:۳۹ ] [ مهدي كاميار ]

سلنا ماري گومز (به انگليسي: Selena Marie Gomez)‏ (زاده ۲۲ ژوئيه ۱۹۹۲) بازيگر و خواننده اهل آمريكا است. او بيشتر به خاطر بازي در نقش آلكس روسو در مجموعهٔ كمدي جادوگران سرزمين لرزان از شبكه ديزني به شهرت رسيده است. وي بازيگري را با نقش آفريني در فيلم هاي تلويزيوني شروع كرد.

او عضو اصلي گروه سلنا گومز اند سين است و تا به امروز سه آلبوم استوديويي با نام هاي ببوس و بگو، سالي بي باران و وقتي خورشيد غروب مي كند را منتشر كرده است. او موسيقي متن فيلم هاي tinker bell ،wizards of waverly place ، داستان سيندرلاي ديگر و بلرزانش را خوانده است. وي در سال ۲۰۰۸ سفير سازمان يونيسف شد.

 

زندگي شخصي

نام مادر وي مندي تيف بوده و اصالتاً ايتاليايي تبار است. مادر گومز داراي سابقه بازيگري نيز بوده پدر وي، ريكاردو گومز، اصليت مكزيكي دارد. پدر و مادر سلينا وقتي كه وي ۵ ساله بوده از هم جدا شدند. مادر وي دوباره در سال ۲۰۰۶ ازدواج كرد. سلنا ديپلم دبيرستان خود را در مي ۲۰۱۰ از طريق تحصيل در منزل دريافت كرد. او مسيحي كاتوليك است و در سن ۱۲ سالگي حلقهٔ خلوص مسيحيان (Purity ring) را بدست كرد ولي در سال ۲۰۱۰ آن را درآورد. پنج سگ نجات يافته دارد و خود را «عاشق حيوانات بزرگ» مي داند.

 

فعاليت هاي شغلي

سلنا گومز، فعاليت هاي بازيگري، خوانندگي، نوازندگي و همچنين شاعري و دوبلري يك كارتون به اسم هورتون را دارد. بازي در نقش مري سانتياگو در فيلم “يك داستان ديگر از سيندرلا” و رقصيدن دلپذير و بي نظير وي همراه با اندرو سيلي، موجب شد تا وي شهرت بسيار خوبي پيدا كند. اكنون وي به يكي از بزرگ ترين ستارگان جوان آمريكا تبديل شده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۴:۳۷ ] [ مهدي كاميار ]

جنيفر لوپز از هنرمندان معروف و محبوب آمريكايي مي باشد كه در زمينه هاي مختلفي همچون بازيگري , خوانندگي , مدلينگ و صداپيشگي فعاليت دارد .اولين فيلمي كه او در آن ايفاي نقش كرد در رنگ‌هاي زنده نام داشت .همسر او مارك انتوني از خوانندگان معروف بود كه از او دو فرزند دوقلو دارد ولي از يكديگر جدا شده اند . براي آشنايي بيشتر با او در ادامه با پرشين وي همراه باشيد.

آشناي با جنيفر لوپز خواننده

در شرح زندگينامه جنيفر لين لوپز اين گونه آمده است كه وي متولد ۲۴ ژوئيه ۱۹۶۹ در محله ي كَسل هيل در نزديكي شهر برونكس واقع در نيويورك مي باشد. والدين جنيفر اصالتا پورتوريكويي و مذهبشان كاتوليك است. پدرش متخصص كامپيوتر و مادرش مربي مهدكودك بود. جنيفر داراي دو خواهر به نام هاي لسلي و ليندا مي باشد.

وي تحصيلات ابتدايي و متوسطه ي خود را در مدارس كاتوليك در برونكس پشت سر گذاشت و از سن ۱۹ سالگي به صورت خودآموز به آوازخواني و رقص مشغول شد. جنيفر زماني كه در دانشگاه مشغول به تحصيل بود در يك دفترخانه به شكل پاره وقت كار مي كرد.

 

آغاز فعاليت حرفه اي

جنيفر لوپز براي نخستين بار در سال ۱۹۸۶ جلوي دوربين رفت و در فيلم «دختر كوچكم» در يك نقش كوتاه حضور پيدا كرد، اما با توجه به مخالفت خانواده اش نسبت به كار در اين حرفه، تصميم جدي گرفت تا در آينده در اين زمينه خودي پيدا كند.

اين گونه بود كه لوپز اولين فيلم حرفه اي خود را در سال ۱۹۹۱ با نام «رنگ هاي زنده» شروع كرد. مدتي بعد از آن در فيلم «سلنا» به عنوان نقش اول بازي كرد. اين فيلم در مورد زندگي يك هنرمند آمريكايي بود.

فيلم بعدي جنيفر شروعي بر دوران محبوبيت او بود؛ «خارج از ديد» فيلمي بود كه لوپز براي ايفاي نقش در آن درخواست دستمزد يك ميليون دلاري كرد. وي با اين يك ميليون دلار به اولين زن لاتين تبار در تاريخ سينما تبديل شد كه چنين مبلغي را براي بازي در يك فيلم سينمايي دريافت كرده است.

جنيفر لوپز از سال ۱۹۹۹ حرفه خوانندگي را نيز آغاز نمود كه تبديل به حرفه اصلي وي نيز شده است.

جنيفر لوپز در سال ۲۰۱۲ در فصل يازدهم امريكن آيدل حضور پيدا كرد. او به همراه همسرش مارك آنتوني به ۲۱ كشور آمريكاي لاتين مسافرت كرد تا استعدادهاي مناسب را پيدا نمايد. وي در ۱۸ مه سال ۲۰۱۲ با بازي در فيلم «وقتي حامله هستي بايد منتظر چيزي باشي» دوباره وارد عرصه ي سينما شد.

او در اين فيلم در كنار بازيگران معروفي از جمله اليزابت بنكس، كامرون دياز و متيو موريسون به ايفاي نقش پرداخت.

جنيفر لوپز در ماه ژانويه ۲۰۱۳ در فيلم «پاركر» در نقش مقابل «جيسون استاتهام» ظاهر شد. وي در اين فيلم توانست به خوبي توجه منتقدين را به خود جلب نمايد.

 

انتشار آلبوم هاي موسيقي

اولين آلبوم موسيقي لوپز با نام «دِ سيكس» منتشر شد. اما دومين آلبومش بود كه توانست جنيفر را در حرفه ي خوانندگي در مردم همگان مشهور نمايد. ريميكس اين آلبوم در سال ۲۰۰۲ منتشر شد و به فروشي بسيار خوبي دست يافت، كه براي يك آلبوم رقمي بسيار بالا به حساب مي آمد.

ميزان درآمد جنيفر لوپز

آلبوم هاي جنيفر لوپز تاكنون بيش از ۵۵ ميليون دلار فروش كرده اند. همچنين مجموع فروش فيلم هايي كه او در آن ها حضور داشته نيز بالغ بر ۲ ميليارد دلار مي باشد. در ماه مارس سال ۲۰۱۴ دارايي خالص وي، ۲۵۰ ميليون دلار آمريكا تخمين زده شده بود كه تا به امروز اين دارايي افزايش پيدا كرده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۴۵:۴۷ ] [ مهدي كاميار ]

بيوگرافي شكيرا

 

شكيرا يكي از مشهور ترين خوانندگان زن در تمام جهان ميباشد، او اصالتي لبناني دارد. همسر شكيرا جرارد پيكه فوتباليست نجيب زاده اسپانيايي اسـت، آن ها چندين سال اسـت كـه بطور رسمي ازدواج كرده اند و صاحب فرزند نيز مي باشند

شكيرا ايزابل مبارك ريپل، مشهور بـه شكيرا، خواننده و رقاص مشهور و پرطرفدار كلمبيايي اسـت. او تا كنون موفق بـه دريافت جوايز متعددي شده و ركورد هـاي فراواني را كسب كرده اسـت. شكيرا با فروش بيش از ۷۰ ميليون نسخه از آلبوم ” Worldwide ” خود، توانست عنوان پرفروش ترين خواننده كلمبيايي در تاريخ موسيقي كلمبيا را ازآن خود كند.

شكيرا متولد ۲ فبريه ۱۹۷۷ در بارانكيلا كلمبيا ميباشد. پدر او لبناني و مادرش كلمبيايي هستند؛ از همين رو بعضي از آهنگ هاي شكيرا بـه اين دو زبان خوانده شده اند. او همچنين بـه زبان هاي ايتاليايي و فرانسوي تسلط دارد. شكيرا تك فرزند اسـت؛ اما ۸ خواهر و برادر ناتني از ازدواج هاي قبلي پدر خود دارد.

 

كودكي شكيرا

شكيرا نخستين شعر خودرا در سن ۴ سالگي نوشت و نخستين بار در ۱۳ سالگي آهنگ خودرا ضبط كرد. هنگاميكه شكيرا ۲ ساله بود، برادر بزرگش در حادثه تصادف كشته شد. شكيرا در ۸ سالگي ترانه اي نوشت كـه “Tus gafas oscures” نام دارد.

اين ترانه الهام گرفته از عينك دودي بود كـه پدر شكيرا در زمان فوت پسر خود، بـه چشمهايش مي زد تا كسي متوجه غم و اندوه او نشود. هنگاميكه شكيرا ۴ ساله بود، بـه همراه پدر خود بـه يك رستوران خاورميانه اي رفت و براي نخستين بار در زندگي اش، صداي دمبك را شنيد و شروع بـه رقصيدن روي ميز كرد؛ از همانجا بود كـه علاقه خود بـه اجرا كردن را كشف كرد.

 

دوران مدرسه شكيرا

شكيرا يك مسيحي كاتوليك اسـت كـه بـه مدرسه كاتوليك نيز رفته اسـت. او رقصيدن و اجرا را از همان زمان مدرسه آغاز كرد. وي براي معلم ها، همكلاسي ها و حتي راهبه ها آواز مي‌خواند و از اينكار لذت ميبرد. او درسال دوم دبستان در گروه كر مدرسه شركت كرد، اما از اين گروه رد شد. دليل رد شدن او نيز، صداي خيلي قوي و محكم او بود كـه براي سبك كر مناسب نبود.

معلم موسيقي او معتقد بود كـه صداي شكيرا شبيه بـه صداي بز اسـت! بـه گفته خود شكيرا، وي را در مدرسه بنام “دختر رقصنده شكم” مي شناختند، كـه همين القاب، شور و اشتياق او براي داشتن اجراي زنده را بيشتر و بيشتر كرد. از سن ۱۰ تا ۱۳ سالگي، شكيرا بـه چند ايونت مهم در شهر خود دعوت شد و توانست توجهات را نسبت بخود جلب كند و شناخته شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۳۹:۱۶ ] [ مهدي كاميار ]

كريستف كلمب اولين شهروند اروپايي است كه پايش به آمريكا رسيده و شهرتش هم به همين دليل است. در حقيقت كريستف كلمب سعي كرده بود از طرف غرب زمين مسيري دريايي به شرق زمين پيدا كند. اما در سال 1492 بدون اين كه خودش بداند سرزمين جديدي را كشف كرد و مسير تاريخ را تغيير داد.

كريستف كلمب در سال 1451 ميلادي در شهر جنواي ايتاليا متولد شد. پدرش تاجر پشم بود. كريستف كلمب در نوجواني به دريا زد، زياد سفر كرد و در نهايت كشور پرتقال را پايگاه سفرهايش كرد. وي براي اين كه از راه دريا از غرب به شرق سفر كند سعي كرد حمايت پادشاهان آن زمان را به دست آورد.

درخواستش در دربارهاي انگليس و فرانسه رد شد اما در نهايت شاه فرديناند پادشاه اسپانيا و ملكه ايزابل از سفرش پشتيباني كردند. در سوم آگوست سال 1492 ناوگان دريايي كريستف كلمب متشكل از سه كشتي به نام هاي سنت ماريا، پينتا و نينا بادبان ها را در مسير درياي آتلانتيك برافراشتند.

ده هفته بعد خشكي ديده شد. در 12 اكتبر كلمب و مردانش در جزيره اي كه بعداً مشخص شد باهاماي آمريكا است قدم گذاشتند. از راه رسيده ها بومي هاي آمريكا را هندي (Indians) ناميدند. برخورد اين دو باهم دوستانه بود. هرچند كه پس از اين ماجرا كه به ايجاد ارتباط بومي ها با اروپا منجر شد باعث شد جمعيت زيادي از بومي هاي سرزمين جديد به وسيله اروپايي ها نابود شوند.

كلمب به جزاير ديگري در درياي كارائيب از جمله جزاير كوبا و آمريكاي لاتين هم سفر كرد. كلمب سپس در ميان جشن و پايكوبي به اسپانيا برگشت. او درياسالار هفت دريا و نايب السلطنه ايندي (سرزمين جديد) خوانده شد.

در عرض چند ماه سفر دريايي بزرگ و دوم به سوي سرزمين جديد به راه افتاد. در نهايت كلمب به هدفش كه رسيدن به سرزمين هاي آسيايي از راه دريا بود نرسيد و بحث هايي درباره سرزميني كه كلمب آن را پيدا كرده بود به راه افتاد كه آيا واقعاً شرق بوده يا دنياي كاملاً جديدي بوده است.

كلمب دو سفر دريايي ديگر به مناطق تازه كشف شده انجام داد. اما در اين سفرها با شكست و تحقير مواجه شد. كلمب در مقام يك مدير كمتر موفق بود و متهم به سوء مديريت شد. او در 20 مي سال 1506 ثروتمند ولي نااميد درگذشت.

 

منبع فارسي مطلب: صفر بيست

منبع لاتين مطلب: bbc.co.uk


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۱۵:۲۸ ] [ مهدي كاميار ]

بيوگرافي پروفسور محمود حسابي: پروفسور محمود حسابي با نام اصلي محمودخان ميرزا حسابي  متولد ۳ اسفند سال ۱۲۸۱ شمسي در تهران است و اصالتي تفرشي دارد. او را پدر علم فيزيك ايران و پدر مهندسي نوين ايران مي‌شناسند.

پروفسور محمود حسابي با نام اصلي محمودخان ميرزا حسابي  متولد ۳ اسفند سال ۱۲۸۱ شمسي در تهران است و پدر و مادر او با نام‌هاي عباس معزالسلطنه و گوهرشاد حسابي اهل تفرش بودند. اين دانشمند برجسته به عنوان پدر علم مهندسي نوين ايران شناخته مي‌شود. براي آشنايي بيشتر با اين فيزيكدان برجسته با ما همراه باشيد.

پروفسور حسابي علاوه بر اين كه فيزيكدان بود و بسياري او را پدر علم فيزيك ايران مي‌دانند، داراي مناصب ديگري نيز بود كه از جمله آن مي‌توان به سكانداري وزارت آموزش و پرورش در دولت محمد مصدق اشاره كرد. حسابي همچنين سابقه سناتوري داشت و بنيانگذار فيزيك آكادميك در ايران به شمار مي‌رود. او علاوه بر امور اجرايي و آكادميك، به بسياري از كتب فارسي مانند مثنوي و ديوان حافظ تسلط داشت و به موسيقي علاقه‌مند بود. او در نواختن پيانو و ويولن نيز دستي بر آتش داشت. حسابي همچنين بر چهار زبان زنده دنيا يعني فرانسه، انگليسي، آلماني و عربي مسلط بود و به زبانهاي يوناني، لاتين، ايتاليايي،تركي و... آشنايي داشت.

كودكي

او ابتدا حدود ۴ سال در تهران زندگي كرد ما به بيروت مهاجرت كرده و در هفت سالگي و در شرايطي كه خانواده تنگدستي داشت تحصيلات خود را در مدرسه كشيش‌هاي فرانسوي آغاز كرد. تعليمات او در زمان كودكي محدود به تحصيل در مدرسه نشده و نزد مادرش ادبيات فارسي و علوم مذهبي را نيز فرا مي‌گرفت و بسياري از كتب مهم ديني و ادبي مانند قرآن و ديوان حافظ را حفظ كرده بود و بر روي كتبي مانند مثنوي، گلستان، بوستان، شاهنامه و ... مسلط بود.


تحصيلات

شروع جنگ جهاني دوم در زماني اتفاق افتاد كه محمود حسابي وارد دوره متوسطه تحصيلي خود شده بود. جنگ جهاني بسياري از مدارس از جمله مدرسه حسابي را به تعطيلي كشاند و او مجبور شد مدرسه را به منزل خود بياورد و در منزل به تحصيل بپردازد. كالج آمريكايي بيروت جايي بود كه در آن محمود حسابي براي ادامه تحصيل به آنجا رفت و توانست تا سن ۱۹ سالگي دو مدرك ليسانس را در رشته‌هاي ادبيات و بيولوژي اخذ كند.

مقصد بعدي پروفسور، دانشكده مهندسي فرانسوي در بيروت بود و توانست در رشته مهندسي راه و ساختمان در اين كشور فارغ التحصيل شود. حسابي به دليل وجود شرايط سخت امرار معاش تلاش كرد تا در اين مدت با انجام پروژه‌هاي نقشه كشي به خانواده خود از لحاظ مالي كمك كند.

تحصيلات دانشگاهي محمود حسابي محدود به اين رشته‌ها نيز نشد و او توانست در رشته‌هاي ديگري مانند ستاره‌شناسي و رياضيات نيز به تحصيلات عاليه بپردازد. شركتي كه دكترحسابي در آن مشغول به نقشه كشي بود، نبوغ و استعداد او را به خوبي شناخت و  محمود حسابي را براي ادامه تحصيل به فرانسه فرستاد. دكتر حسابي در فرانسه ابتدا در دانشكده برق پاريس مدرك ليسانس خود را در رشته برق دريافت كرد.

حسابي سپس وارد رشته مهندسي معدن و پس از دريافت مدرك مهندسي معدن در فرانسه، در معادن ذغال‌سنگ در فرانسه مشغول به كار شد. او پس از اين تعداد از مدرك ليسانس دست از فعاليت علمي نكشيد و براي تحقيق و پژوهش وارد دانشگاه سوربن فرانسه شد و توانست در سال ۱۹۲۷ و در سن ۲۵ سالگي مدرك دكتراي خود را در رشته فيزيك از اين دانشگاه دريافت كند. عنوان رساله دكتري دكتر حسابي حساسيت سلول‌هاي فتوالكتريك بود.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۰۶:۱۴ ] [ مهدي كاميار ]

جك ما، مدير عامل شركت علي بابا از جمله افراد موفق در حوزه فناوري اطلاعات است كه نام او به عنوان چهارمين فرد در فهرست باهوش ترين مديران دنياي فناوري به ثبت رسيده است.

او در سال ۱۹۶۴ در يك خانواده هنرمند در چين چشم گشود علاقه شديد وي به زبان انگليسي به حدي بود كه با دوچرخه به محل اقامت توريست ها مي رفت و با آنها انگليسي صحبت مي كرد و آنها را با مناطق مختلف شهر آشنا مي كرد.جالب است بدانيد جك۳ بار در آزمون ورودي دانشگاه امتحان مردود شد و هرباربراي استخدام در مجموعه هايي چون رستورانهاي kfc، هتل محلي و اداره پليس اقدام مي كرد،پذيرفته نمي شد.

وي پس از چند سال تدريس زبان انگليسي، به عنوان مترجم در يك شركت چيني مشغول به كار شد وسفر به ايالت متحده امريكا را از طريق اين شركت تجربه كرد. استفاده از اينترنت براي اولين بار توسط وي و نيافتن هيچ مطلبي در مورد كشورش او را به شروع انجام فعاليت اينترنتي براي چين بر انگيخت .

در مورد چرايي انتخاب نام علي بابا جك ما اينگونه مي گويد :براي كسب و كار نيازمند نام مناسب بوديم، كه در عين منحصربه ‌فرد بودن، براي مردم آشنا و تلفظ آن براي ملت‌ها با زبان‌هاي مختلف راحت باشد. پرسش نام علي بابا از افراد با مليت هاي مختلفي چون، آلماني، هندي، ژاپني، چيني موجب شد به اين نام اطمينان پيداكنم.

دوبار تلاش جك ما براي راه‌اندازي كسب و كارش كرد با شكست مواجه شد، تا اينكه چهار سال بعد، با متقاعد كردن  ۱۷ نفر از دوستانش درباره  ايده‌ي مركز خريد وبه كمك سرمايه گذاري آن ها ؛ علي بابا شكل گرفت.

گروه علي‌بابا در سال ۲۰۰۳ وبگاه taobao.com را راه انداخت تا با شعبه‌ي چيني شركت eBay رقابت كند. آن‌ها از فروش‌هاي صورت‌گرفته درصدي دريافت نكردند و كليه‌ي فرآيند را براي خرده‌فروشي‌هاي كوچك و متوسط به‌ رايگان انجام دادند كه اين مساله موجب نداشتن درامد مي شد اما  در نهايت با كمك راهكارهاي جانبي موفق به سود دهي شدند و توانستند eBay را از گردونه، حذف كنند.جك ما در سال ۲۰۱۳ سمت مدير عاملي را ترك و رياست هيات مديره را بر عهده گرفت و بزرگ‌ترين و شجاعانه‌ ترين حركت مجموعه‌ي علي ‌بابا، عرضه‌ ي سهام اين شركت در بورس ايالات متحده بود كه به يكباره ارزش اين شركت را تا ۱۵۹ ميليارد دلار بالا برد و به تبع آن  جك ما، ثروتمندترين مرد چين لقب گرفت.

 

منبع مطلب: وبسايت رسپينا


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۵۰:۳۰ ] [ مهدي كاميار ]

بيوگرافي و زندگينامه

نگار جواهريان متولد بيست و دوم دي ماه ۱۳۶۱ در شهر تهران است. كارهاي هنري را سنين نوجواني شروع كرده است ، او در سن ۱۳ سالگي به مدرسه هنر و ادبيات كودكان و نوجوانان مي رفت و بعد از آن در ۱۵ سالگي كار تئاتر را شروع كرده است.

تحصيلات را در رشته طراحي صحنه در دانشگاه هنر و معماري به پايان رسانده است. اوايل دهه ۸۰ با چند فيلم سينمايي وارد سينما شد كه در اين فيلم ها نقش هايش اكثرا مكمل يا نقش هاي فرعي بودند. با بازي در سريال زير تيغ به شهرت رسيد.

بازي در فيلم طلا و مس كه نقش همسر يك طلبه جوان را بازي مي كرد باعث شد نگاه منتقدين به او تغيير كند و همين بازي تاثير گذار در فيلم طلا و مس بود كه او را برنده سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش اول زن در جشنوراه بين المللي فيلم فجر كرد.

به گزارش همدوره نگار جواهريان علاوه بر فعاليت هاي هنري اش در سينما در زمينه خبرنگاري و عكاسي هم فعاليت مي كند. ضمن اينكه او در زمينه موسيقي و ترجمه كتاب هم فعاليت هايي داشته است. نكته جالب در بيوگرافي نگار جواهريان اين است كه تنها ستاره سينماي بعد از انقلاب را هديه تهراني مي داند.

 

ازدواج با رامبد جوان

شايعه ازدواج رامبد جوان و نگار جواهريان اولين بار در فضاي مجازي پخش شد. اوايل اين خبر فقط شايعه به نظر مي رسيد كه با انتشار تصاوير دو نفره از اين بازيگران محبوب موضوع كمي جدتر شد. در نهايت خبر ازدواج رامبد جوان و نگار جواهريان در يونان از طريق كافه سينما پخش شد.

بعدها مشخص شد كه اين دو در كشور يونان مراسم ازدواج خود را برگزار كرده اند. و در مراسم ازدواجشان چند شخصيت هنري و بازيگر نيز حضور داشته اند. البته تا اين لحظه هيچ عكسي از اين مراسم منتشر نشده است.

رامبد قبل از ازدواج با نگار جواهريان دو ازدواج ناموفق ديگر داشته است كه جالب است بدانيد همسران گذشته او نيز بازيگر بوده اند. همسر اولش ماندانا روحي و همسر دومش سحر دولتشاهي كه از بازيگران مطرح سينماست.

رامبد با حضور در برنامه سه ستاره به مجري گري احسان عليخاني خبر ازدواجش با نگار جواهريان را رسانه اي كرد. نكته قابل توجه در اين برنامه قسمتي بود كه رامبد از پدر ، مادر ، خواهر و نگار جواهريان به عنوان اعضاي خانواده اش تشكر كرد.

 

منبع مطلب: همدوره


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۶:۰۱ ] [ مهدي كاميار ]

اسحاق نيوتن (1726-1643) يك رياضيدان ، فيزيكدان و دانشمند انگليسي بود. او به طور گسترده اي به عنوان يكي از تاثير گذار ترين دانشمندان در تمام دوران شناخته مي شود، قوانين جديد مكانيك، گرانش و قوانين حركت را در بر مي گيرد

 

زندگي اسحاق نيوتن

اسحاق (آيزاك) نيوتن در روز كريسمس، در سال 1643،  در والولشتورپ انگلستان در يك خانواده كشاورز نسبتا فقير متولد شد. پدرش سه ماه قبل از تولدش فوت كرد. مادرش دوباره ازدواج كرد،  اسحاق جوان در Grantham در Lincolnshire به تحصيل مشغول شد  اسحاق يكي از دانشجويان برتربود، اما قبل از تكميل مطالعاتش مادرش او را از مدرسه بيرون آورد، تا در امور مزرعه به خانواده كمك كند اما از طريق مداخله مدير بود كه اسحاق قادر به بازگشت به تحصيلاتش شد؛ او امتحانات نهايي خود را با نتايج بسيار خوبي گذراند و قادر به رفتن به كالج ترينيتي، كمبريج شد.

 

نيوتن در كمبريج

اسحاق نيوتون در كمبريج، او توانست تحصيلات خود را در رياضيات، و فيزيك دنبال كند. اسحاق بيشتر علاقه مند به رياضيدانان مدرن مانند رنه دكارت بود. اسحاق نيوتون هوش فوق العاده اي در حل مسائل رياضي داشت  

سر آيزاك نيوتن، به عنوان يكي از بزرگترين نابغه تاريخ شناخته شده است. دستاوردهاي رياضي و علمي او به اين ديدگاه اعتبار مي بخشد. 

داستان عامه پسند در مورد سر ايزاك نيوتن داستان چگونگي تئوري گرانش او است، سقوط سيب و خوردن ضربه به سر او در واقع، نيوتون و دوستانش ممكن است اين داستان را اغراق كرده باشند. با اين وجود احتمال دارد كه ديدن سيب ها از درختان  بر نظريه هاي گرانش تاثير داشته باشد.

اسحاق در سال 1661 در كالج كمبريج شروع به كار كرد. او عمدتا در كمبريج زندگي مي كند، به عنوان استاد رياضي و يك عضو از انجمن سلطنتي (گروهي از دانشمندان در انگلستان) بود. او در نهايت به عنوان عضو پارلمان انتخاب شد تا دانشگاه كمبريج را نمايندگي كند.

اسحاق مجبور به ترك كمبريج از 1665 تا 1667 شد او دو سال در مطالعه و انزوا در خانه اش در Woolsthorpe به  توسعه نظريه هاي خود در محاسبات، گرانش، و قوانين حركت صرف كرد

نيوتن در سال 1696 سرپرست ضرابخانه سلطنتي در لندن شد. او وظيفه خود را به طور جدي انجام داد همچنين اصلاح ارز انگليس را انجام دهد.

در سال 1687 نيوتن مهمترين اثر خود را به نام Philosophiae Naturalis Principia Mathematica منتشر كرد (يعني "رياضيات فلسفه طبيعي"). در اين كار او سه قانون حركت و همچنين قانون گرانش جهاني را شرح داد. اين كار به عنوان يكي از مهمترين آثار تاريخ علوم شناخته مي شود. اين نه تنها تئوري گرانش را معرفي كرد، بلكه خط مشي هاي فيزيك مدرن را تعريف كرد.

گرانش - احتمالا معروف ترين كشف نيوتن گرانش است. تئوري او در مورد گرانش در جنبش سيارات و خورشيد توضيح داده شده . اين نظريه امروزه به عنوان قانون گرانشي جهاني نيوتن شناخته شده است.
قوانين حركت - قوانين حركت نيوتن سه قانون اساسي فيزيك بود كه پايه اي براي مكانيك كلاسيك گذاشت.
حسابداري - نيوتن اختراع يك نوع كاملا جديد از رياضيات كه او به نام "fluxions" مي ناميم و اين نوعي از رياضي است كه در مهندسي پيشرفته و علم استفاده مي شود.
بازتاب تلسكوپ - در سال 1668 نيوتون تلسكوپ منعكس را اختراع كرد. اين نوع تلسكوپ با استفاده از آينه براي نشان دادن نور و ايجاد يك تصوير است. تقريبا تمام تلسكوپ هاي اصلي كه در نجوم استفاده مي شوند امروزه منعكس كننده هاي تلسكوپ نيوتن هستند.

نيوتن در تاريخ 31 مارس 1727 در لندن، انگلستان، فوت كرد. امروزه او به عنوان يكي از تاثير گذارترين دانشمندان در تمام طول زمان در كنار بزرگان مانند آلبرت انيشتين، ارسطو و گاليله در نظر گرفته شده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۱:۱۵ ] [ مهدي كاميار ]

آلبرت اينشتين بيش از هر چيز ديگر به خاطر هوش علمي اش شناخته مي شود، هوشي كه پايه هاي فيزيك مدرن را بنيان گذاشت و باعث آشنايي وي با برخي از خاص ترين انسان هاي روي زمين شد.

نظرات او درباره ي نژاد، سياست، و جنگ نيز در زمان خود بسيار مترقي بودند. بعضي ها تا آنجا پيش مي روند كه مي گويند دنيا ديگر هيچ گاه شخصي مثل او به خود نخواهد ديد. در ادامه قصد داريم نگاهي به زندگي آلبرت اينشتين بيندازيم و ببينيم چطور كسي كه «هيچ نمي دانست چطور با بقيه ارتباط برقرار كند» به محبوب ترين دانشمند تاريخ تبديل شد.

آلبرت اينشتين، فرزند پائولين كخ و هرمان اينشتين، در چهاردهم مارس 1879 در اولم آلمان به دنيا آمد.

او يك خواهر كوچكتر از خود به نام ماريا داشت كه حدود 2 سال پس از خودش در نوامبر 1881 به دنيا آمد. آنطور كه گفته اند آلبرت در يادگيري تكلم كند بود. اين كندي در كنار تمايلي كه به زمزمه كردن كلمات پيش از اداي آنها داشت باعث شد خدمتكار خانه به او لقب «كند ذهن» بدهد.

والدين اينشتين نگران هوش او بودند، چرا كه در يادگيري تكلم كند عمل مي كرد

يك سال پس از اينكه آلبرت به دنيا آمد، پدر، مادر و عمويش با هدف تأسيس يك شركت مهندسي، به مونيخ نقل مكان كردند؛ يعني جايي كه اينشتين جوان بخش عمده ي تحصيلات ابتدايي خود را در آن گذراند. دبيرستان محل تحصيل وي بعد ها پيش از آنكه در سال 2010 با مدرسه ي ديگري ادغام شود به نام او نامگذاري شد.

آلبرت اينشتين در آغاز نوجواني اش به موسيقي علاقمند شد

او يادگيري ويولون را از 5 سالگي آغاز كرد، اما تا 13 سالگي كه سونات هاي موتزارت براي ويولون را شنيد لذتي از آن نبرد. پس از آن، نابغه ي جوان علاقه ي زيادي به اين ساز پيدا كرد و در سال هاي جواني تا باقي عمرش به نواختن آن ادامه داد. او بعدها به يكي از دوستان خود گفته بود: «موسيقي موتزارت آنقدر خالص و زيبا است كه من آن را بازتابي از زيبايي ذاتي هستي مي دانم».


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۱۰:۴۲ ] [ مهدي كاميار ]

بازيگر سينما، توليدكننده، خير، جذاب‌ترين مرد جهان و طراح وسايل خانه! اين بازيگر و توليدكننده سينما براي فيلم‌هايي چون “افسانه خزان”، “باشگاه مبارزه”، “افسانه بنجامين باتن”، “مانيبال” و “۱۲ سال بردگي” جايزه اسكار و گلدن گلوب را از آن خود نموده است.

 

خلاصه فعاليت او

برد پيت در ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳ (۲۷ آذر ۱۳۴۲) در شاوني اوكلاهاما به دنيا آمد. او براي اولين بار در سال‌هاي ۱۹۸۰ در تلويزيون ظاهر شد. نقش‌آفريني او در فيلم ترسناك “طبقه برنده” (Cutting Class) در سال ۱۹۸۹ و فيلم “افسانه زمستان” (Legends of the Fall) در سال ۱۹۹۴ جايگاه او در هاليوود را تثبيت نمود. فيلم‌هاي ديگر او عبارت‌اند از: “باشگاه مبارزه” (Fight Club – ۱۹۹۹)، “بابل” (Babel – ۲۰۰۶)، “پرونده عجيب بنجامين باتن” (The Curious Case of Benjamin Button – ۲۰۰۸)، “حرامزاده‌هاي لعنتي” (Inglourious Basterds – ۲۰۰۹)، “مانيبال” (Moneyball – ۲۰۰۱) و “جنگ جهاني زد” (World War Z – ۲۰۱۳). او تاكنون دو بار، در سال‌هاي ۱۹۹۵ و ۲۰۰۰ عنوان جذاب‌ترين مرد زنده را از مجله مردم از آن خود نموده است. در سال ۲۰۱۴ براي چهارمين بار نامزد جايزه اسكار شد، در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان توليدكننده فيلم “۱۲ سال بردگي” جايزه بهترين فيلم را از آن خود كرد. او با آنجلينا جولي ازدواج كرد و پس از چند سال از او جدا شد.

 

روزهاي اول زندگي

برد پيت با نام كامل ويليام بردلي پيت در ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳ در شاوني اوكلاهاما به دنيا آمد. او بزرگ‌ترين فرزند از سه فرزند يك خانواده مذهبي بود كه در اسپرينگ فيلد ميسوري بزرگ شد. پدرش بيل پيت صاحب كمپاني حمل‌ونقل و مادرش جين پيت يك مشاور خانواده بود. او مي‌خواست مدير تبليغات هنري شود و به همين دليل در دانشگاه ميسوري در رشته روزنامه‌نگاري تحصيل كرد.

بااين‌حال او رؤياهاي ديگري داشت كه از علاقه او به فيلم و سينما سرچشمه مي‌گرفت. سرانجام اين رؤياها باعث شدند كه درترم آخر از دانشگاه انصراف دهد. او وسايلش را جمع كرد و براي شروع حرفه بازيگري به لس‌آنجلس رفت. او به پدر و مادرش گفت كه به دانشگاه پزادانا مي‌رود تا در رشته طراحي تحصيل كند اما به‌جاي آن شوفر يك ليموزين بود كه رقصنده‌ها را از اين مهماني به آن مهماني مي‌برد، يخچال حمل‌ونقل مي‌كرد و تلاش مي‌كرد تا به حرفه بازيگري راه يابد. سپس به كلاس بازيگري رفت و به همراه همكلاسي‌اش به يك تست بازيگري رفتند. در اين تست بازيگري او قبول شد. او پس از هفت ماه توانست در اين حرفه جاي ثابتي براي خود دست و پا كند.

 

پسر جذاب با نقش‌هايي متفاوت

اولين نقش‌هاي او در تلويزيون عبارت‌اند از قسمت‌هايي از دالاس (Dallas)، جهان ديگر (Another World)، سريال كمدي Growing Pains و سريال كوتاه Glory Days در سال ۱۹۹۰. در سال ۱۹۸۹ در فيلم تلويزيوني “جوان هم مي‌ميرد” (Too Young to Die) نقش بيلي كانتون يك نوجوان معتاد فراري را ايفا نمود. او در اين فيلم با جوليت لوئيس، كه ۹ سال از او كوچك‌تر بود، همبازي شد. آن‌ها رابطه‌اي احساسي را با يكديگر آغاز كردند.

اولين موفقيت سينمايي او فيلم ترسناك “طبقه برنده” در سال ۱۹۸۹ بود، سپس در فيلم “تمام مسيرها” (Across the Tracks) به كارگرداني سندي تانگ، نقش يك ستاره نوجوان را ايفا كرد. اما حضور او در يك اثر بحث‌برانگيز بود كه جايگاه تازه‌اي در سينماي هاليوود به او بخشيد. او در فيلم “تلما و لوئيس” (Thelma and Louise – ۱۹۹۱) از ريدلي اسكات در نقش يك جادوگر شيرين‌زبان تنها در چند دقيقه ظاهر مي‌شود اما توجه بسياري را به خود جلب مي‌كند. جذابيت ظاهري و كاريزماي مردانه برد پيت باعث شد كه بيشتر به چشم بيايد، به‌خصوص در صحنه عاشقانه‌اي كه در كنار جينا ديويس بود.

فيلم‌هاي ديگر او چندان موفق نبودند تنها او را به‌عنوان يك چهره جذاب نشان دادند: در كنار اليزابت مك گاورن در “علاقه” (The Favor – ۱۹۹۲)، “جاني جيرپوش” (Johnny Suede – ۱۹۹۲) به كارگرداني تام سيسيلو و اثر نيمه انيميشني “باحال” (Cool).


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۰۲:۰۴ ] [ مهدي كاميار ]

بيوگرافي آنجلينا جولي:

در زندگي نامه آنجلينا جولي اينگونه آمده است كه: آنجلينا جولي ويت در ۴ ژوئن ۱۹۷۵ در لس آنجلس آمريكا متولد شد. پدر آنجلينا اصالتي آلماني اسلواك، و مادر وي اصالتي هلندي و فرانسوي كانادايي داشت. آنجلينا جولي فعاليت به عنوان مدل را از 12 سالگي آغاز نمود و در شهرهايي مثل لندن و لس‌ آنجلس مدل مشهوري شد. آنجلينا جولي در جواني در كليپ‌ هاي خوانندگاني از جمله رولينگ استونز، ميت لوف، لني كراويتز، انتولينو ونديتيو بازي كرده است، اولين نقش سينمايي آنجلينا جولي در فيلم “هكرها” بود كه داستان پنج دانش‌ آموز هكر را روايت ميكند.

 

زندگي شخصي آنجلينا جولي:

همسر اوّل آنجلينا جولي جان لي ميلر بود كه در سال ۱۹۹۶ با او ازدواج كرد و در سال ۱۹۹۹ از وي جدا شد، همسر دومش بيلي باب تورنتون بود كه در مه ۲۰۰۰ با هم ازدواج كردند، ولي سرانجام بعد از سه سال ازدواجشان به جدايي انجاميد.
آنجلينا جولي پس از بازي در فيلم آقا و خانم اسميت، با برد پيت وارد يك دوستي عاشقانه شد و سرانجام در سال ۲۰۰۶ صاحب دختري به نام شيلو شدند كه به خاطر باورهايشان در مورد پايان دادن به فقر و تنگدستي و بدبختي مردم آفريقا تصميم به تولد بچه‌ شان در كشور فقير و آفريقايي ناميبيا كردند. آنحلينا جولي به همراه همسرش براد پيت علاوه بر سه فرزند طبيعي خود سرپرستي مدوكس پسر بچه يتيم اهل كامبوج، پكس كودك ويتنامي و يك دختر يتيم اهل اتيوپي به نام زهرا را بر عهده گرفته اند.

براد پيت در ۲۶ ژانويه ۲۰۱۲ رسماً اعلام كرد كه او و آنجلينا جولي تصميم به ازدواج گرفته اند. او گفت: “ما تصميم گرفته بوديم ازدواج نكنيم تا زماني كه براي هيچ زوجي منع ازدواج وجود نداشته باشد ولي گمان نميكنم ديگر بتوانيم بيش از اين مقاومت كنيم. ازدواج ما براي بچه هايمان خيلي مهم است و هميشه در اين باره از ما سؤال خواهند كرد. براي من هم مهم است. دوست دارم آن نوع تعهد ايجاد بشود.” در ادامه گفتگو زماني كه از او پرسش شد آيا رسماً از آنجلينا جولي خواستگاري كرده يا نه، براد پيت جواب داد: “ديگر از اين فراتر نمي‌ روم… ولي زماني كه عاشق كسي هستي و با او يك خانواده تشكيل بدهي و خودت هم دوست داري يك تعهد بين تان ايجاد بشود و نتواني خيلي خنده‌ دارست،”

آنجلينا جولي در ۱۴ مه ۲۰۱۳ اعلام نمود به دليل دارا بودن يك ژن معيوب، احتمال ابتلاي او به سرطان پستان ۸۷ % و ابتلا به سرطان تخمدان ۵۰ % بوده و به اين خاطر دست به عمل جراحي ماستكتومي (پستان‌ برداري) زده و آنها را برداشته است و جراحي‌ ها و مراحل درماني وي از فوريه ۲۰۱۳ تا پايان آوريل ۲۰۱۳ به طول انجاميد وي ذكر كرد كه سرطان پستان باعث مرگ مادرش شده‌ است و با توجه به اين عمل‌ ها احتمال سرطان پستان در وي به زير ۵ درصد رسيده‌ است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۰:۱۱ ] [ مهدي كاميار ]

نام: مهتاب

نام خانوادگي: كرامتي

تاريخ تولد: 1349/7/25

محل تولد: ملاير

تحصيلات: كارشناسي رشته ميكروبيولوژي

------------------------------------------------------

مهتاب كرامتي متولد 25 مهر 1349 در ملاير ميباشد. مهتاب كرامتي شيخ الاسلامي تحصيلاتش را در رشته ميكروبيولوژي با مدرك كارشناسي از دانشگاه آزاد اسلامي به پايان رساند.

 

مخالفت خانواده با بازيگري ام:

آن زمان كه ما مي خواستيم به كلاس بازيگري برويم بايد با خانواده هايمان مي جنگيديم تا به ما اجازه رفتن به اين دوره ها را بدهند. خانواده خود من به هيچ عنوان راضي نبودند من بازيگر شوم. نگاه خانواده ها به سينما طور ديگري بود. الان علاوه بر تغيير نوع نگرش تعداد كلاس هاي بازيگري هم زياد شده و مقوله بازي راحت و در دسترس است. در آن دوره ما بايد كلي تست مي داديم و هر كسي را هم قبول نمي كردند كه حتي به راحتي تست دهد.

از زماني كه به ياد دارم كار كرده ام؛ وقتي دانشجو بودم، تدريس خصوصي مي كردم، در آزمايشگاه دانشگاه نيز مشغول به كار بودم. هميشه ياد گرفتم كه بايد كار كنم. پول توجيبي ام را از پدرم مي گرفتم ولي هميشه كارم را هم انجام مي دادم.

 

ازدواج مهتاب كرامتي:

من سال ها پيش ازدواج كردم. زندگي خيلي خوبي هم داشتم. در واقع چون در سن پايين ازدواج شكل گرفت موفقيت آميز نبود. اما هنوز از حال هم باخبر هستيم. اما خب اين بزرگ شدن ما در 2 روند متفاوت شكل گرفت و در نهايت مسير ما از هم جدا شد.

بابك رياحي پور همسر سابق مهتاب كرامتي يكي از معروف ترين نوازنده هاي ايراني با ساز تخصصي گيتار باس است و در زمينه موسيقي راك فعاليت مي كند. او در آلمان موسيقي را آموخته، آن را در ايران ادامه داده و با خواننده هايي مثل محمد نوري و گروه هايي مثل اوهام و آويژه كه نوعي موسيقي تلفيقي را دنبال مي كرد ه اند، همكاري داشته است.
فعاليت مهتاب كرامتي در يونيسف
انتخاب من براي عنوان سفير يونيسف به رشته تحصيلي من كه «ميكروبيولوژي» است و مقوله ايدز. در واقع آشنايي من با يونيسف برمي گردد به كمپيني كه با آن ها همكاري كردم. من نمي دانستم چيزي به اسم «سفير صلح» در ايران وجود دارد، اما خوشبختانه خوش شانسي من بود كه اين آشنايي اتفاق افتاد و دغدغه ام ديده شد.
واقعيت اين است من براي اين كمپين و موارد اينچنيني زمان مي گذاشتم؛ يعني فقط به عنوان يك نماد و دوستدار به اين همكاري نگاه نكردم. ما براي كار وقت مي گذاريم، خيلي بيشتر از روزهاي اول. بعد از آن، كار من جدي تر شد و تبديل شدم به سفير حسن نيت يونيسف كه در شاخه هاي مختلف كار مي كند و HIV (ايدز) يكي از آن هاست.

 

مهتاب كرامتي طراحي لباس:

زندگي من از راه بازيگري سپري مي شود؛ كارهاي جانبي مثل طراحي لباس را كه داشتم هم كنار گذاشته ام؛ در يونيسف هم كه به صورت داوطلبانه كار مي كنم، دستمزد من يك دلار در سال است. هميشه مي گويم آن يك دلار هنوز هم به من پرداخت نشده (مي خندد). به هر حال درآمد من براي زندگي ارتزاق از سينماست.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۵:۲۰ ] [ مهدي كاميار ]
[ ۱ ][ ۲ ]
درباره وبلاگ

در اين وبلاگ تمام سعي و تلاش ما بر اين است كه تبديل به بزرگ ترين مرجع بيوگرافي در ايران و جهان شويم. لطفا از ما حمايت كنيد.